Jak wybrać podwykonawców ślubnych?
17 Wrz 2016

Jak wybrać podwykonawców ślubnych?

Konsultant ślubny – czy jest potrzebny?

Podjęliście decyzję. Stało się. Bierzecie ślub. Przed Wami jednak jeszcze długa droga, zanim powiecie sakramentalne „tak”. Jak to zrobić, aby przygotowania nie były uciążliwym obowiązkiem, a wszystko odbyło się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami?

Oprócz dobrze rozplanowanego budżetu i harmonogramu zadań niezbędne są dwa czynniki. Pierwszy z nich to atmosfera, którą zbudujecie wspólnie ze swoimi gośćmi w tym dniu. Świadomość, że jest to niepowtarzalne przeżycie dla Was, ale również dla Waszych najbliższych pozwoli Wam w pełni cieszyć się tym wydarzeniem i uniknąć stresu z powodu ewentualnych niedociągnięć.

Drugi natomiast dotyczy samej organizacji, a właściwie ludzi, którzy pomogą Wam w wykreowaniu takiego ślubu i wesela, o jakim marzycie. Jak dobrać takich podwykonawców? Skąd ich wziąć i czym się kierować? Dróg jest kilka i co tu dużo mówić…najlepiej skorzystać z nich wszystkich!

Polecenia znajomych i rodziny
Opinie innych to najczęściej pierwsze źródło informacji o podwykonawcach. Kto bowiem może nam lepiej doradzić, niż Ci, którzy byli, widzieli, próbowali, są zaufani i mają podobny gust do naszego? Oczywiście, że tak. Warto jednak te subiektywne odczucia zweryfikować i upewnić się, że nie będziecie zawiedzeni. Każde takie polecenie najlepiej jest sprawdzić w bezpośredniej rozmowie z podwykonawcą lub chociażby zapoznać się z jego portfolio prezentowanym w internecie.

Opinie w internecie
No właśnie…słynne opinie w internecie. Czy warto przeszukiwać fora ślubne i czytać opinie?Oczywiście pozostawiam decyzję Wam. Pytanie tylko, czy zamiast poświęcać godziny na żmudne oddzielanie jadu od wartościowych wypowiedzi, nie lepiej jest, wykonać kilka telefonów do miejsc, w których grał np. interesujący Was zespół i zapytać i opinię.

Konsultant ślubny
Niewątpliwie jedno z najbardziej rzetelnych źródeł informacji, jeśli chodzi o współpracę z podwykonawcami. Możecie mieć różne odczucia, jeśli chodzi o samą ideę zatrudniania konsultanta ślubnego, niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że to osoby, które niejednokrotnie są skarbnicami wiedzy w temacie sprawdzonych podwykonawców i co ważne – mają duże możliwości w zakresie negocjacji ceny. Jeśli jednak nie jesteście przekonani do tej formy planowania wesela, możecie skorzystać z usług firm, które przejmą od Was tylko część obowiązków lub, tak jak Katalog Ślubny, znajdą dla Was konkretnego podwykonawcę i dopilnują kwestii formalnych.

W poszukiwaniu idealnego zespołu, fotografa, czy fryzjera ślubnego to, czy Wam się po prostu „podoba” jest szalenie istotne. Nie zapominajmy jednak, że to nie wszystko. Często nie pamiętamy o tym, aby upewnić się, że podwykonawca działa legalnie, jakie są dodatkowe koszty jego usługi, oprócz tych, które podaje w swojej ofercie (kwestia dojazdu, noclegu, dodatkowych godzin pracy), jakim sprzętem dysponuje.
Warto również zwrócić uwagę na inne kwestie. Oczywiście jest to WASZ dzień i to WY macie czuć się dobrze, ale uda się to tylko, jeśli Wasi goście będą się dobrze bawić. Przemyślcie więc dobrze kwestię tego, czy np. zespół który wybieracie przypadnie do gustu również im.
Kolejna rzecz, którą warto zweryfikować to czy podwykonawca jest specjalistą w branży ślubnej, czy tylko „dorabia”, jak bardzo wypełniony jest jego terminarz i jak wysoko w sensie finansowym ceni swoje udługi – to powie Wam wiele na temat jego podejścia do swojej pracy. Nie bójcie się zatem umawiać na spotkania, zadawajcie dużo pytań i bądźcie dociekliwi.

I jeszcze jedno – zacznijcie przygotowania tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Czas na spokojne wybranie odpowiednich podwykonawców pozwoli Wam uniknąć stresu i cieszyć się sobą! Powodzenia!

Zobacz inne porady
Joanna Matyasik

Aby zarezerwować wykonawcę sprawdź dostępność. Rezerwacja ważna 7 dni Zamknij