Ratunku, biorę ślub!
08 Paź 2016

Ratunku, biorę ślub!

Organizacja wesela- czy może być prosta i łatwa?

Jeśli zdecydowaliście się na samodzielną organizację całego wesela i uroczystości ślubnej, to znak, że z pewnością lubicie wyzwania! Podjęcie się tego zadania oznacza, że czeka Was kilka lub nawet kilkanaście miesięcy miesięcy podejmowania decyzji, negocjowania, wybierania…jak to zrobić, żeby nie oszaleć? Mamy dla Was kilka wskazówek.

MIEJ WIZJĘ!

Zacznijcie od kubka gorącej herbaty. Wasz ślub będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu. Warto więc skupić się na tym, żeby przebiegał tak, jak sobie wymarzycie. Dwuosobowa burza mózgów w domowym zaciszu na pewno pomoże Wam wyłonić te elementy, które uznacie za niezbędne. Nie bójcie się śmiałych pomysłów! Często okazuje się, że nie są one aż tak trudne do zrealizowania i mieszczą się w Waszym budżecie. Przykład? Pary często już na starcie rezygnują z ekskluzywnych, nowoczesnych miejsc na wesele na rzecz wydawałoby się tańszych domów weselnych pod miastem. Może się jednak okazać, że mimo iż teoretycznie cena takiego prestiżowego hotelu w centrum miasta za osobę jest większa, to zaoszczędzicie na kwestiach związanych z transportem gości i noclegiem.
Użyjcie więc wyobraźni i stwórzcie swój ślub marzeń!

DOBRY PLAN TO POŁOWA SUKCESU

Kiedy już macie pomysł i wiecie jak chcecie spędzić ten dzień, czas na priorytety i planowanie. W sieci znajdziecie mnóstwo pomysłów na to, jak rozplanować przygotowania do ślubu. My też będziemy Wam podpowiadać jak to zrobić. Zacznijcie od załatwienia najbardziej pilnych spraw, czyli ustalenia daty i miejsca wesela, bo te często należy rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem, sięgającym czasem nawet do dwóch lat. Im bliżej wesela, tym więcej spraw będziecie mieli do załatwienia. Warto więc zacząć wcześniej i nie odkładać spraw na ostatnią chwilę, aby uniknąć przedślubnej gorączki.
W planowaniu jedną w najważniejszych kwestii są założenia budżetowe. Musicie wiedzieć jaką kwotę możecie wydać na swoje wesele, ale także…o ile jesteście w stanie ją przekroczyć!

NIE JESTEŚCIE SAMI!

Musicie zdać sobie sprawę, że organizacja wesela, to bardzo duże przedsięwzięcie. Mówiąc wprost – stoicie przed wyzwaniem zorganizowania imprezy dla kilkudziesięciu osób! Firmy zajmujące się profesjonalnie organizacją eventów mają do tego sztab ludzi. Was jest dwoje. Bądźcie więc otwarci na pomoc rodziny, bliskich i nie bójcie się prosić o wsparcie. Warto też rozejrzeć się szerzej. Może się okazać, że osoby zawodowo zajmujące się organizacją wesel wskażą Wam wygodniejsze i tańsze rozwiązania, a Wy zaoszczędzicie czas, nerwy i pieniądze.
I tak a propos…nie, przyszły Pan Młody nie pomaga w organizacji. On aktywnie w niej uczestniczy na pierwszej linii frontu! 🙂

SZUKAJ ROZWIĄZAŃ

Oczywiście warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań! Często jednak może się okazać, że jeśli poszukamy głębiej, odkryjemy coś dużo bardziej wartościowego. Zanim zamówicie drogie zaproszenia ślubne, zorientujcie się, czy dookoła Was nie ma kogoś, kto zrobi je równie dobrze. Ich wartość będzie jeszcze większa, jeśli będziecie wiedzieli, że zrobił je dla Was ktoś bliski.
Szukanie rozwiązań to również zabezpieczenie dla Was na wypadek zdarzeń niezależnych od Was. Wiemy, że nie bierzecie pod uwagę tego, że coś mogłoby pójść nie tak, ale warto mieć plan B!
Stoicie przed wielkim wyzwaniem. Czeka Was mnóstwo formalności, umów, negocjowania cen i warunków. Jednak przez cały ten czas miejcie w pamięci ten wieczór przy herbacie, kiedy marzyliście o tym, że będą otaczali Was najważniejsi dla Was ludzie, a Wy będziecie najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Jasne…kolor kwiatów i krój sukni ślubnej jest ważny, ale ważniejszy jest fakt, że ten dzień złączy Was ze sobą na zawsze.


Joanna Matyasik

Aby zarezerwować wykonawcę sprawdź dostępność. Rezerwacja ważna 7 dni Zamknij